Dotaz: měla jsem manžela v nemocnici pro bolest na hrudníku. Srdeční infarkt byl vyloučen.

Odpověď: Ohledně kořene aorty záleží na velikosti a její dynamice (růstu).

Vstoupit do poradny

 
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 51 záznamů z celkového počtu 51, zobrazeny 41. - 45.

 1  2  3  4  5  6  7  8  [ 9 ]  10  11 

Amalia
Dobry den, chcem sa opytat na Coroneo, vonkajši prstenec na aortu. Ako to vlastne funguje, z vonku aortu stlaca a brani jej roztrhnutiu? Ake su vyhody oproti vymene aorty protezou a ci je efekt rovnaky? Dakujem
Prstenec Coroneo je určený pro pacienty, kteří mají nedomykavou aortální chlopeň a kterým provádíme tzv. záchovnou operaci aortální chlopně - tzn. opravujeme pacientovu vlastní chlopeň. Druhou skupinou pro které je prstenec určen, jsou pacienti s výdutí kořene aorty a výdutí vzestupné aorty. Věšinou provádíme náhradu kořene aorty protézou (tzv. remodelace kořene aorty), opravujeme aortální chlopeň a implantujeme prstenec (který zajišťuje stabilitu a brání dilataci aortálního anulu). Výhodou tohoto řešení jsou prakticky normální (fyziologické) poměry v aortálním kořeni. Navíc tato technika umožňuje operovat pacienty s dvojcípou aortální chlopní tak, že trvanlivost takové rekonstrukce je podstatně delší. Obrovskou výhodou takových operací je, že pacienti mají svojí vlastní aortální chlopeň a mají tedy 5x menší riziko tromboembolie, krvácení či trombozy chlopně než pacienti, kterým je nedomykavá chlopeň nahrazena. Zároveň se předpokládá větší trvanlivost rekonstrukce v porovnání s náhradou biologickou protézou.
Markéta Pavelková
Dobrý den, chtěla bych se informovat, jak se mohu objednat na vyšetření srdce k Vám na kardiochirurgii. Již několikrát jsem se o to pokusila, vzhledem k tomu, že jsem u Vás prý ještě nikdy nebyla, možnost nemám. Nejsem z Prahy. Každopádně jsem o Vaší nemocnici mnohé slyšela a ráda bych se vložila do dobrých rukou.Mám již delší dobu velké bolesti srdce a několikrát denně mě u srdce bodavě bolí. Děkuji za vyjádření.
Obtíže které popisujete mohou být projevem ischemické choroby srdeční, stejně tak jako i některých dalších ("nesrdečních") onemocnění. Je potřeba, aby Vás vyšetřil ambulantní kardiolog, který po té zajistí případná další vyšetření. Rádi Vám poradíme v naší ambulanci (objednání na tel: 224962721)
Tereza Löfflerová
Dobrý den, provádíte na tomto oddělení léčbu křečových žil? Děkuji
Dobrý den, léčbu křečových žil provádíme. Objednejte se na naší ambulanci ke konzultaci.
Jana
Zdravim a maly dotaz:maminka (87 let) ma obtizne se hojici ranu na noze.asi bercovy vred,distalni tlaky pry hranicni-ale operace se boji:jakym zakrokem se resi tento problem,treba se nebude obavat,kdyz ji popisu prubeh operace... Je vubec mozne zhojit ranu /3x2 cm pouhou kompresi koncetiny? Predem mnohokrat diky a preju hodne uspechu cele klinice :-) jasl
Nejlépe bude vyšetřit maminku na naší ambulanci (tel: 224 962 721), podle nálezu rozhodneme zda jde o bércový defekt, který má charakter žilního defektu nebo ICHDK IV st, kde je podíl tepené složky. Každý má jiné řešení - u bercového vředu (žilní defekt) se sonograficky vyšetří perforátory lýtka , při jejich insuficienci je indikován SEPS - tedy přerušení defektu laparoskopiskou metodou, event chir podvaz perforátoru . U arteriálních defektů - je postup indivuduální dle nálezu - nejčastěji je v 1.době indikována angiografie, tedy zobrazení tepen, v tomto případě dolních končetin, podle nálezu se indikuje PTA - tedy roztažení tepen speciálním balonkem, event. operační řešení - bypass - přemostění zúženého nebo zavřeného místa. Pokud má pacientka puls do periferie jde opravdu spíše o žílní defekt.
Bačák Roman
dobrý den vážím 180kg a chtšl bych podstoupit laparoskopickou bandáž žaludku,můžete mi poradit jak na to a jestli tento zákrok hradí zdr.pojišťovna mám vojenskou děkuji
Na našem pracovišti bandáže žaludku neprovádíme. Obrťte se případně na pracoviště Iscare, které se těmito oepracemi zabývá.

prof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc.
přednosta klinikyprof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc. přednosta kliniky

 

Vítám Vás na našich nových webových stránkách. Věřím, že umožní naši vzájemnou komunikaci jak s odbornou veřejností, tak i s jednotlivými pacienty.

Celý text

Objednání na kliniku

 

Telefonicky: 224 969 490
nebo se objednejte online

Akce kliniky