Dotaz: měla jsem manžela v nemocnici pro bolest na hrudníku. Srdeční infarkt byl vyloučen.

Odpověď: Ohledně kořene aorty záleží na velikosti a její dynamice (růstu).

Vstoupit do poradny

 
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 52 záznamů z celkového počtu 52, zobrazeny 41. - 45.

 1  2  3  4  5  6  7  8  [ 9 ]  10  11 

Andrea
Diagnostikujete a popř. i operujete děti? Mám 13 letého syna s nedomykavostí chlopně. Dočetla jsem se ,že plastika chlopně je možná jen u dětí a mladých pacientů, kteří ji nemají ještě příliš poškozenou. Chtěla bych ,aby můj syn žil plnohodnotný život i ve sportě,ale nevím v jakých případech se jeho vada operuje. Zatím chodíme jednou ročně na kontrolu ke kardiologovi bez medikamentace. Je tato operace možná tepenně bez sekání hrudní kosti? Andrea
Z Vaší otázky není jasné, o jakou chlopeň se jedná. Obecne ale platí, že u většiny nedomykavých vad se čeká na příznaky nebo na zhoršování funkce levé komory. "Preventivní" operace se nedá doporučit. Nechte Vašeho syna sledovat pravidelně dětským kardiologem. V 18 letech ho můžeme převzít do našeho sledování v ambulanci chlopennéch vad.
Amalia
Dobry den, chcem sa opytat na Coroneo, vonkajši prstenec na aortu. Ako to vlastne funguje, z vonku aortu stlaca a brani jej roztrhnutiu? Ake su vyhody oproti vymene aorty protezou a ci je efekt rovnaky? Dakujem
Prstenec Coroneo je určený pro pacienty, kteří mají nedomykavou aortální chlopeň a kterým provádíme tzv. záchovnou operaci aortální chlopně - tzn. opravujeme pacientovu vlastní chlopeň. Druhou skupinou pro které je prstenec určen, jsou pacienti s výdutí kořene aorty a výdutí vzestupné aorty. Věšinou provádíme náhradu kořene aorty protézou (tzv. remodelace kořene aorty), opravujeme aortální chlopeň a implantujeme prstenec (který zajišťuje stabilitu a brání dilataci aortálního anulu). Výhodou tohoto řešení jsou prakticky normální (fyziologické) poměry v aortálním kořeni. Navíc tato technika umožňuje operovat pacienty s dvojcípou aortální chlopní tak, že trvanlivost takové rekonstrukce je podstatně delší. Obrovskou výhodou takových operací je, že pacienti mají svojí vlastní aortální chlopeň a mají tedy 5x menší riziko tromboembolie, krvácení či trombozy chlopně než pacienti, kterým je nedomykavá chlopeň nahrazena. Zároveň se předpokládá větší trvanlivost rekonstrukce v porovnání s náhradou biologickou protézou.
Markéta Pavelková
Dobrý den, chtěla bych se informovat, jak se mohu objednat na vyšetření srdce k Vám na kardiochirurgii. Již několikrát jsem se o to pokusila, vzhledem k tomu, že jsem u Vás prý ještě nikdy nebyla, možnost nemám. Nejsem z Prahy. Každopádně jsem o Vaší nemocnici mnohé slyšela a ráda bych se vložila do dobrých rukou.Mám již delší dobu velké bolesti srdce a několikrát denně mě u srdce bodavě bolí. Děkuji za vyjádření.
Obtíže které popisujete mohou být projevem ischemické choroby srdeční, stejně tak jako i některých dalších ("nesrdečních") onemocnění. Je potřeba, aby Vás vyšetřil ambulantní kardiolog, který po té zajistí případná další vyšetření. Rádi Vám poradíme v naší ambulanci (objednání na tel: 224962721)
Tereza Löfflerová
Dobrý den, provádíte na tomto oddělení léčbu křečových žil? Děkuji
Dobrý den, léčbu křečových žil provádíme. Objednejte se na naší ambulanci ke konzultaci.
Jana
Zdravim a maly dotaz:maminka (87 let) ma obtizne se hojici ranu na noze.asi bercovy vred,distalni tlaky pry hranicni-ale operace se boji:jakym zakrokem se resi tento problem,treba se nebude obavat,kdyz ji popisu prubeh operace... Je vubec mozne zhojit ranu /3x2 cm pouhou kompresi koncetiny? Predem mnohokrat diky a preju hodne uspechu cele klinice :-) jasl
Nejlépe bude vyšetřit maminku na naší ambulanci (tel: 224 962 721), podle nálezu rozhodneme zda jde o bércový defekt, který má charakter žilního defektu nebo ICHDK IV st, kde je podíl tepené složky. Každý má jiné řešení - u bercového vředu (žilní defekt) se sonograficky vyšetří perforátory lýtka , při jejich insuficienci je indikován SEPS - tedy přerušení defektu laparoskopiskou metodou, event chir podvaz perforátoru . U arteriálních defektů - je postup indivuduální dle nálezu - nejčastěji je v 1.době indikována angiografie, tedy zobrazení tepen, v tomto případě dolních končetin, podle nálezu se indikuje PTA - tedy roztažení tepen speciálním balonkem, event. operační řešení - bypass - přemostění zúženého nebo zavřeného místa. Pokud má pacientka puls do periferie jde opravdu spíše o žílní defekt.

prof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc.
přednosta klinikyprof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc. přednosta kliniky

 

Vítám Vás na našich nových webových stránkách. Věřím, že umožní naši vzájemnou komunikaci jak s odbornou veřejností, tak i s jednotlivými pacienty.

Celý text

Objednání na kliniku

 

Telefonicky: 224 969 490
nebo se objednejte online

Akce kliniky