Dotaz: měla jsem manžela v nemocnici pro bolest na hrudníku. Srdeční infarkt byl vyloučen.

Odpověď: Ohledně kořene aorty záleží na velikosti a její dynamice (růstu).

Vstoupit do poradny

 
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 52 záznamů z celkového počtu 52, zobrazeny 51. - 52.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  [ 11 ]

klárová
dobrý den, můj manžel u Vás absolvoval počátkem března 2010 odebrání ledviny a vystužení cévní trubice a nyní má problém s nedokrvováním levé končetiny .Za jakou dobu může absolvovat tuto operaci.Děkuji za odpověd.nyní je třetí týden po výše citované operaci.
Vážená paní Klárová. Na zodpovězení Vašeho dotazu bychom potřebovali více informací. Není jasný typ rekonstrukce, který je plánován. Objednejte se prosím na telefonním čísle 224 962 721 do cévní ambulance, kde s Vaším manželem jistě dohodneme optimální postup.
Klára Macková
Dobrý den, ráda bych s Vámi zkonzultovala problém svého manžela. Léčí se pro chronické selhání ledvin, má založenu AVF na levé paži (celkově má velmi špatné cévy, předcházely opakovaně neúspěšné pokusy), shunt se vyvinul, postupně se však objevují narůstající příznaky steal syndromu s klidovými příznaky ischemie. Dle Dopplera je prokázáno obrácení toku 2 cm pod anastomosou na a. radialis, a.ulnaris nebyla detekována. Periferně nebyla detekována ani jedna z obou hlavních arterií. Končetinu má studenou, jsou patrny známky porušené výživy. Dle ošetřujícího lékaře je stav třeba řešit. Navrhuje zrušení AVF, pokusit se založit shunt jinde, spíše však dojde na založení permanentního katetru. Manžel je mladý (35let), byli bychom rádi, kdyby co nejdéle vydržel s nativní AVF. Neexistuje, prosím, nějaká možnost, jak problém vyřešit? Nebo je navrhovaný postup nejlepší a jediné řešení? Pracuji jako zdravotní sestra, dnes a denně se setkávám s pokroky v medicíně, o to více negativně vnímám naši situaci. Předem velmi děkuji za Váš názor. S pozdravem Klára Macková
Vážená paní Macková, příznaky steal fenomenu lze řešit různým způsobem, mezi něž patří i zrušení zkratu, záleží na velkosti průtoku zkratem , postižení tepen předloktí atd. V každém případě je nutno co nejdříve vašeho manžela vyšetřit na naší ambulanci, která je každý čtvrtek od 8.00 hodin do odpoledních hodin. Je vhodné manžela objednat na telefonu 224 962 721, ale bude vyšetřen i bez objednání pro naléhavost případu. Všechna provedená vyšetření vězměte sebou. S pozdravem MUDr. M. Slavíková

prof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc.
přednosta klinikyprof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc. přednosta kliniky

 

Vítám Vás na našich nových webových stránkách. Věřím, že umožní naši vzájemnou komunikaci jak s odbornou veřejností, tak i s jednotlivými pacienty.

Celý text

Objednání na kliniku

 

Telefonicky: 224 969 490
nebo se objednejte online

Akce kliniky