Dotaz: měla jsem manžela v nemocnici pro bolest na hrudníku. Srdeční infarkt byl vyloučen.

Odpověď: Ohledně kořene aorty záleží na velikosti a její dynamice (růstu).

Vstoupit do poradny

 
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 52 záznamů z celkového počtu 52, zobrazeny 31. - 35.

 1  2  3  4  5  6  [ 7 ]  8  9  10  11 

Miloš Komůrka
Dobrý den, dovolte mi, abych se na Vás obrátil s následujícím: asi 10 let se léčím s bolestí zad v kříži. Po vyšetření na CT byla zjištěna vyhřezlá ploténka. Následkem toho mám necitlivou pravou nohu po celé zadní straně. Od kolena dolů mám nohu stále studenou a zeslabené lýtko. V kotníku se mi noha při chůzi občas vyvrací do strany. Bolesti nemám, občas v nártu nebo na vnější straně chodidla mě tak nějak píchne, ale za chvíli bolest odezní. Při chůzi mírně na tuto nohu napadám a bolesti nemám. Pravidelně chodím na akupunkturu a kontroly na neurologickou ambulanci. Děkuji za odpověď a přeji hezký den. Miloš Komůrka
Vaše obtíže velmi pravděpodobně spadají do oblasti neurologie. Pokud se Váš neurolog domnívá, že by mohly být i cévního původu obraťte se na naši cévní ambulanci.
Luboš Serbousek
Dne 12.1.2013 jsem našel na internetu informaci o případu p. Tylečka,jak ve vaskulárním centru Vítkovice u p.primáře Kučery mu byla úspěšně vyléčena ischemická choroba dolní končetiny metodou t.zv, "cytostatikem potažený balonkový katetr " Tímto způsobem byly tepny mechanický rozšířené.Jelikož v mém případě se jedná o identickě postížení,včetně již amputované jedne nohy a v druhé noze se mi tepny ucpávají,prosímo sdělení zda je možno ve vaši klinice tuto léčbu aplikovát.Mou vadou je 83 let..K tomu sděluji že tlak mam v mezích ,nekouřím a nejsem diabetik Děkuji . Serbousek
Balonky potažené léky jsou v naší nemocnici k dispozici. Obraťte se prosím na naše intervenční angiology na telefonu 224 962 867.
Jaroslav Plášil
Dobrý den, obracím se na vás s otázkou, zda je možné vyšetření mého otce./75let/, který má ischemickou chorobu dolních končetin. Na jedné noze má již bypas. Jde mi o to, zda se po vyšetření u vás může ještě určit nějaký způsob léčby. Má necitlivé a studené nohy ke kolenům,ale ještě chodí,ikdyž s velkým úsilím. Děkuji za odpověď.J.Plášil
Vašeho otce je třeba nejprve vyšetřit (např. na naší cévní ambulanci). Zde zhodnotíme zda-li má být doplněno nějaké vyšetření a zda je možná nějaká intervence.
Lenka Drtinová
Dobrý den! Obracím se na Vás jménem své maminky. Mamince je 68 let, je diabetik II.stupně, má vysoký krevní tlak. Je po léčbě rakoviny prsu a močového ústrojí. 2x jí operovali krkavici, kterou také měla z 80% ucpanou.Nyní má naprosto ucpané cévy na dolních končetinách až k pupku a trpí velikými bolestmi noh a kloubů. Byla pozvána na operaci cév do Liberce, ale ta se nekonala. Bojíme se, že mamince nastanou další komplikace a bolesti se budou stupňovat. Prosím poraďte, kam se můžeme obrátit o pomoc. Děkuji Drtinová
Můžeme nabídnout konzultaci v naší cévní ambulanci (objednání na tel: 224962721)
Bára
Manžel má diabetickou nohu,byl a je léčen ve Fakultní nemocnici Ostravav -Poruba(padologická ambulance.)otevřená rána na noze se hojí ,ale udajně je zasažená kost v kloubu palce na noze.Prý je nutná amputace.manžel je diabetik a rány se hojí pomalu,tak ,že po amputaci by to bylo asi ještě horší.Je možnost nějaké jíné léčby zasaženého kloubu ,nežli amputaci.Zařazen na seznam,léčbou kmenových bunňkami mu nebylo umožněno.
"dálkové" doporučení je pochopitelně obtížné. Na našem pracovišti postupujeme následovně: 1. v podologické poradně je nutný stěr z defektu, tzv hluboký stěr, který zasahuje ke spodině a dle nálezu se nasazují ATB. Dále jsou nutné pravidelné převazy nejprve dezinfekčními prostředky/Betadin, Persteril/, poté terapie vlhkého hojení. 2. kompletní cevní vyšetření včetně AG tepen DK a to i pokud je hmantá pulzace pod kotníkem, tedy průchodná ATP,ADP, při stenoze kolem 70% je puls hmatný ,ale se snižuje distální plnění a přesun kyslíku a živin přes ztluštělou cevní stěnu arteriol. A postižená tkáň má zvýšenou potřebu kyslíku. Pokud bylo AG provedeno a chybí distální tok, tedy se nezobrazuje ATP,ADP- tepny pod kotníkem, neznamaná to , že tam nesjsou ,je nutné udělat SONO a při průchodných tepnách s malým tokem našít pedální bypass. 3.odlehčení přednoží , tedy polobota. 4: kontrolní diabetologické vyšetření vč glykovaného hemoglobinu , měl by být do 7 %. Vyšetřření stavu výživy- albumin ,prealbumin, celková bílkovina - u diabetiků jsou velmi často snížené hodnoty. 5. při nekompletním vyšetření a amputaci palce, dojde progresi flegmony a následuje amputace ve stehně (nejčastější typ amputace u diabetiků při ischemickém defektu)

prof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc.
přednosta klinikyprof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc. přednosta kliniky

 

Vítám Vás na našich nových webových stránkách. Věřím, že umožní naši vzájemnou komunikaci jak s odbornou veřejností, tak i s jednotlivými pacienty.

Celý text

Objednání na kliniku

 

Telefonicky: 224 969 490
nebo se objednejte online

Akce kliniky