Dotaz: měla jsem manžela v nemocnici pro bolest na hrudníku. Srdeční infarkt byl vyloučen.

Odpověď: Ohledně kořene aorty záleží na velikosti a její dynamice (růstu).

Vstoupit do poradny

 
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 52 záznamů z celkového počtu 52, zobrazeny 21. - 25.

 1  2  3  4  [ 5 ]  6  7  8  9  10  11 

Hanka Sušovská
Je mi 11 let sem ještě dítě mám nemoc venózní kapilární malformace dá se to vyléčit a umírá se nato??
Dotaz čeká na odpověď
Pavel C.
Dobry den. Pri bisuspidalni aortalni chlopni s aneuryzmou korena aorty (vals.sin - 52mm), insuf. II. st., je vhodna zachovna operacia podla Yacoumba alebo Davida? Ktory z uvedenych postupov ma lepsie vysledky z pohladu rizika potreby reoperacie a z pohladu uspesnosti reoperacie?
Ohledně výběru operace: na našem pracovišti dáváme přednost operaci podle Yacouba, protože se domníváme že je fyziologičtější a jednodušší. Zároveň ale implantujeme extraortální prstenec zhruba do úrovně aortálního anulu. Ohledně Vašeho konkrétního případu bychom potřebovali znát další informace z echokardiografie a vaší osbní anamnesy, abychom se mohli vyjádřit k indikaci Vaší případné oeprace.
Dana Kešnerová
Je mi 57 let a dostala jsem od obvodního lékaře doporučení k operaci křečových žil a varixu. Je možné u Vás na klinice takovou operaci podstoupit? Děkuji za odpověď.
Ano, je to možné, kontaktujete prosím naši cévní ambulanci
Ďurkovská
Dobrý deň, manželovi bola pred 5 rokmi vo veku 45 rokov vykonaná náhrada koreňovej časti aorty a vloženie novšieho typu biologickej chlopne. Životnosť chlopne bola predpokladaná asi 15 rokov. Nikto nás neinformoval o životnosti náhrady časti hrudnej aorty. Sú známe informácie o priemernej dĺžke jej životnosti? Bude pri výmene chlopne nutné zasahovať aj do aorty?Ako dlho sa už používa v medecínskej praxi náhrada časti hrudnej aorty? Ďakujem za odpoveď.
životnost samotné protézy nahrazující aortu není omezena - t.j. nepodléhá degeneraci.
Soňa Kolibáčová
Dobrý den, od malička mám zjištěnou nedomykavost aortální chlopně a je mi již doporučena operace, ale nechce se mi brát celoživotně léky na ředění krve a zde sem se dočetla, že lze dělat tzv. záchovné operace aortální chlopně - jak se dá zjistit, že by se tato operace dala provést i u mě? Dá se takhle opravit každá nedomykavost chlopně? Hezký den, Soňa Kolibáčová
Dobrý den, pravděpodobnost úspěšné opravy aortální chlopně lze zjistit z echokardiografického vyšetření. U pacientů, kde jsme o vysoké pravděpodobnosti opravy přesvědčeni, bývá skutečně provedena v 80-90% případů. Zjistit ve Vašem případě, zda-li je oprava proveditelná, by vyžadovalo Vaší návštěvu v ambulanci chlopenních vad (tel: 224 962 634) a poté můžeme vše prodiskutovat.

prof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc.
přednosta klinikyprof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc. přednosta kliniky

 

Vítám Vás na našich nových webových stránkách. Věřím, že umožní naši vzájemnou komunikaci jak s odbornou veřejností, tak i s jednotlivými pacienty.

Celý text

Objednání na kliniku

 

Telefonicky: 224 969 490
nebo se objednejte online

Akce kliniky