Dotaz: měla jsem manžela v nemocnici pro bolest na hrudníku. Srdeční infarkt byl vyloučen.

Odpověď: Ohledně kořene aorty záleží na velikosti a její dynamice (růstu).

Vstoupit do poradny

 
 

Novinky

Archiv starších novinek


 Hledej  

Nalezeno 10 záznamů z celkového počtu 10, zobrazeny 1. - 10.


Tisková konference: Unikátní program léčby tromboembolické plicní hypertenze
10.1.2013 proběhla tisková konference pořádaná u příležitosti představení Unikátního programu léčby tromboembolické plicní hypertenze.
 
Strategie chirurgické léčby funkční mitrální regurgitace u pacientů s významně dilatovanou levou komorou srdeční
v pátek 2. listopadu 2012 v 8:00 proběhne v posluchárně II. chirurgické kliniky přednáška prof. Yoshiro Matsui z Hokkaido University v Sapporu.
 
Našemu pracovišti byl udělen certifikát pro použití Tasonerminu pro izolovanou hypertermickou perfuzi končetin
II.chirurgická klinika kardiovaskulární chirurgie VFN a 1.LF UK, v Praze, získala mezinárodní akreditaci pro použití TNF alfa 1a v rámci izolované perfuze končetin (ILP)
 
Hypertermická izolovaná perfuze končetin s použitím Tasonerminu (TNFalfa 1a)
Dovolujeme si Vás ve spolupráci se společností Boehringer Ingelheim pozvat na workshop při příležitosti první izolované hypertermické perfuze končetin za použití Tasonerminu v ČR, za účasti Univ. Prof. Dr. med. G. Tägera, Universitätsklinikum Essen, Germany, který se bude konat 30. 9. 2011 v 13:30 hod.,v posluchárně II. chirurgické kliniky kardiovaskulární chirurgie VFN a 1. LF UK, Praha, U Nemocnice 2, Praha 2, 128 08.
 
Otevřeno nové vaskulární transplantační centrum

Vaskulárního transplantační centrum na II. chirurgické klinice kardiovaskulární chirurgie VFN a 1.LF UK v Praze zahájilo provoz.

 
Implantován první zevní aortální prstenec v ČR

V dubnu tohoto roku jsme implantovali první zevní aortální prstenec Coroneo v České republice.

 
Vítězství v tradičním turnaji kardiochirurgických pracovišť
V sobotu 5. června 2010 team Kardiochirurgické kliniky VFN zvítězil v tradičním mezinárodním fotbalovém turnaji kardiochirurgických družstev v Hrotovicích.
 
Vítáme Vás na nových webových stránkách naší kliniky

na nových stránkách budeme přinášet aktuální informace o našem pracovišti. V přehledně rozčleněných částech najdou informace pacienti, kolegové lékaři i studenti naší lékařské fakulty.

V současné době probíhá zkušební provoz. Některé odkazy ještě nejsou plně funkční, budou postupně spouštěny. Děkujeme za pochopení.


 
Záchovné operace aortální chlopně a kořene aorty

Náhrada nedomykavé aortální chlopně není jedinou alternativou léčby. Na našem pracovišti jsme schopni takovou chlopeň ve velké části případů opravit.

 
Antikoagulační léčba
Antikoagulační léčba snižuje přirozenou schopnost krve srážet se. Někdy se označuje také jako „ředění krve“. Kromě jiného použití je antikoagulační léčba součástí dlouhodobé léčby pacientů po implantaci mechanické chlopenní náhrady.
 

prof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc.
přednosta klinikyprof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc. přednosta kliniky

 

Vítám Vás na našich nových webových stránkách. Věřím, že umožní naši vzájemnou komunikaci jak s odbornou veřejností, tak i s jednotlivými pacienty.

Celý text

Objednání na kliniku

 

Telefonicky: 224 969 490
nebo se objednejte online

Akce kliniky