Dotaz: měla jsem manžela v nemocnici pro bolest na hrudníku. Srdeční infarkt byl vyloučen.

Odpověď: Ohledně kořene aorty záleží na velikosti a její dynamice (růstu).

Vstoupit do poradny

 
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 60 záznamů z celkového počtu 60, zobrazeny 31. - 35.

 1  2  3  4  5  6  [ 7 ]  8  9  10  11 

Dana Kešnerová
Je mi 57 let a dostala jsem od obvodního lékaře doporučení k operaci křečových žil a varixu. Je možné u Vás na klinice takovou operaci podstoupit? Děkuji za odpověď.
Ano, je to možné, kontaktujete prosím naši cévní ambulanci
Ďurkovská
Dobrý deň, manželovi bola pred 5 rokmi vo veku 45 rokov vykonaná náhrada koreňovej časti aorty a vloženie novšieho typu biologickej chlopne. Životnosť chlopne bola predpokladaná asi 15 rokov. Nikto nás neinformoval o životnosti náhrady časti hrudnej aorty. Sú známe informácie o priemernej dĺžke jej životnosti? Bude pri výmene chlopne nutné zasahovať aj do aorty?Ako dlho sa už používa v medecínskej praxi náhrada časti hrudnej aorty? Ďakujem za odpoveď.
životnost samotné protézy nahrazující aortu není omezena - t.j. nepodléhá degeneraci.
Soňa Kolibáčová
Dobrý den, od malička mám zjištěnou nedomykavost aortální chlopně a je mi již doporučena operace, ale nechce se mi brát celoživotně léky na ředění krve a zde sem se dočetla, že lze dělat tzv. záchovné operace aortální chlopně - jak se dá zjistit, že by se tato operace dala provést i u mě? Dá se takhle opravit každá nedomykavost chlopně? Hezký den, Soňa Kolibáčová
Dobrý den, pravděpodobnost úspěšné opravy aortální chlopně lze zjistit z echokardiografického vyšetření. U pacientů, kde jsme o vysoké pravděpodobnosti opravy přesvědčeni, bývá skutečně provedena v 80-90% případů. Zjistit ve Vašem případě, zda-li je oprava proveditelná, by vyžadovalo Vaší návštěvu v ambulanci chlopenních vad (tel: 224 962 634) a poté můžeme vše prodiskutovat.
Renata
Dobrý den, na preventivní prohlídce od zaměstnavatele mi lékařka sdělila, že mám šelest na srdci - jemný systol. šelest nad a. pulmonalis a doporučila UZV srdce. Včera jsem byla na kontrole u revmatologa, který mě poslechl tak rychle, že jsem se nestačila ani nadechnout, vydechnout. Slušně jsem se revm. při psaní zprávy na šelest zeptala, že mě ji našla lékařka a on mi vynadal, že tam nic není. Protože opravdu nerada někde obtěžuji, chtěla bych Vás požádat o radu, zda jít na kardiologii a nebo se tím vůbec nezabývat. Opravdu nevím, co mám dělat. Děkuji za případnou odpověď a přeji krásný den.
Pravděpodobně si skutečně nemusíte dělat starosti, nicméně pro jistotu kardiologa vyhledejte, echokardiografií se nic nezkazí.
Věra Nevrlá
Dobrý den, prosím o radu, je mě 62 let a internistka mě sdělila že mám šelest na srdci a vyšší tlak.Díky za radu.
Dobrý den, u každého šelestu by mělo být provedeno echokardiografické vyšetření. Pokud máte zájem můžeme nabídnout sledování v naší chlopenní poradně: tel. 224 962 634

prof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc.
přednosta klinikyprof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc. přednosta kliniky

 

Vítám Vás na našich nových webových stránkách. Věřím, že umožní naši vzájemnou komunikaci jak s odbornou veřejností, tak i s jednotlivými pacienty.

Celý text

Objednání na kliniku

 

Telefonicky: 224 969 490
nebo se objednejte online

Akce kliniky