Dotaz: měla jsem manžela v nemocnici pro bolest na hrudníku. Srdeční infarkt byl vyloučen.

Odpověď: Ohledně kořene aorty záleží na velikosti a její dynamice (růstu).

Vstoupit do poradny

 
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 60 záznamů z celkového počtu 60, zobrazeny 26. - 30.

 1  2  3  4  5  [ 6 ]  7  8  9  10  11 

M.Hráčková
Dobrý den, mám jít na malý chirurgický zákrok a nesmím prý nyní užívat léky na ředění krve. Patří mezi ně Atorvastatin Mylan a Alendronate-Teva ? Mám je vysadit?
Tyto léky před operací nevysazujeme.
Miloslav Franta
Dobrý den, - 16.7. 2015 jsem podstoupil na Vaší klinice operaci srdce- výměna chlopně a bypassu. - léky - Prestance, Vasokardin, Sortis, Cordarone a Bisoprolol Mylan. - Jsem 4 měsíce po operaci a po 100 až 200m normální chůze se dostaví bolest na hrudi a stížené dýchání. Tak tomu bylo i před operací. - vyšetření u kardiologa - echo, vše vpořádku. - kontrola u obvodního - poslech plic - vpořádku Cítím se dobře v klidu. Proč po nevelké námaze mám bolest na hrudi a problém s dýcháním a nutí mě to k odpočinku. Děkuji za odpověď. M. Franta
Dobrý den, bylo by asi nejlépe se obrátit na naši ambulanci, ještě jednou zkontrolovat echo a příapdně doplnit nějaká další vyšetření. Objednejte se prosím na telefonu: 224 969 490.
Petra křížová
Dobry den, Maminka od manzela je po mrtvici od brezna kdy nastalo uzavreni krkavice (zasazeno mluvici a vyjadrovaci centrum fyzicky je natom relativne dobre) jak opoustela ted lecebnu ldn videli jsme opousteci zpravu, kde bylo napsano uz i u druhe krkavice 80%uzAvreni, nechapeme to, ze s ni nic nedelali a stale jen vyckavaji ????vzdy jen rekli ze je to normalni prubeh pri ateroskleroze ze procisteni krkavic neni zde mozne...muzete nam napsat z Vaseho pohledu prognozu?ci moznosti lecby? Predem dekujeme za odpoved S pozdravem Petra K.
Je třeba znát víc anamnestických údajů než uvádíte, pokud se jedná o 80% stenosu vnitří krkavice, kdy druhá strana je uzavřena, intervenci bychom zvažovali. Pro konzultaci se objednejte na tel.: 224 962 721.
Hanka Sušovská
Je mi 11 let sem ještě dítě mám nemoc venózní kapilární malformace dá se to vyléčit a umírá se nato??
Dotaz čeká na odpověď
Pavel C.
Dobry den. Pri bisuspidalni aortalni chlopni s aneuryzmou korena aorty (vals.sin - 52mm), insuf. II. st., je vhodna zachovna operacia podla Yacoumba alebo Davida? Ktory z uvedenych postupov ma lepsie vysledky z pohladu rizika potreby reoperacie a z pohladu uspesnosti reoperacie?
Ohledně výběru operace: na našem pracovišti dáváme přednost operaci podle Yacouba, protože se domníváme že je fyziologičtější a jednodušší. Zároveň ale implantujeme extraortální prstenec zhruba do úrovně aortálního anulu. Ohledně Vašeho konkrétního případu bychom potřebovali znát další informace z echokardiografie a vaší osbní anamnesy, abychom se mohli vyjádřit k indikaci Vaší případné oeprace.

prof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc.
přednosta klinikyprof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc. přednosta kliniky

 

Vítám Vás na našich nových webových stránkách. Věřím, že umožní naši vzájemnou komunikaci jak s odbornou veřejností, tak i s jednotlivými pacienty.

Celý text

Objednání na kliniku

 

Telefonicky: 224 969 490
nebo se objednejte online

Akce kliniky