Dotaz: měla jsem manžela v nemocnici pro bolest na hrudníku. Srdeční infarkt byl vyloučen.

Odpověď: Ohledně kořene aorty záleží na velikosti a její dynamice (růstu).

Vstoupit do poradny

 
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 55 záznamů z celkového počtu 55, zobrazeny 51. - 55.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  [ 11 ]

Jitka Lehrlová
Dobrý den,chtěla bych se vás zeptat když se provádí bypess,je srdce nějakým způsobem odpojeno či funguje
Dobrý den, při našívání bypassů na koronární tepny operujeme buď s použitím mimotělního oběhu (kdy srdce zastavujeme) nebo bez mimotělního oběhu (kdy srdce pochopitelně normálně pracuje). Obě techniky jsou srovnatelné a mají některé výhody i nevýhody. Vždy se snažíme, abychom vybrali pro konkrétního pacienta tu nejvhodnější.
Lenka
Dobrý den, již delší dobu pociťuji velmi často zesílené bušení srdce, je to velice nepříjemné a vím, že když se to ozve tak jakoby vynechá tep. je mi 41 let a nikdy jsem neměla vysoký tlak.Děkuji za odpověď
Dobrý den, Vaše obtíže tak jak je líčíte pravděpodobně vyžadují vyšetření kardiologem - 24 hodinovou monitoraci Vašeho ekg. Standardně toto vyšetření zajišťuje praktický lékař ve spolupráci se spádovým kardiologem.
Križanová
Dobrý den, prosím, mám dotaz: má sestra (43 let, diabetička),začala mít cca před rokem bolest obou dolních končetin. Po různých vyšetřeních u ní zjistili tuto diagnozu:obliteratio AFS utr.stenoses AP utr.oblit.a.fibularis et ATP utr. stenosis ATA utr.. V pátek 30.4.2010 jí paní doktorka sdělila, že její stav je natolik komplikovaný, že operace v jejím případě nepřichází v úvahu a až nastane doba, kdy by přicházela pro úplné zhoršení jejího zdravotního stavu amputace jak jedné tak i druhé dolní končetiny, tak potom se teprve pokusí nohy operovat....., . Prosím o informaci, zda se někde nachází pracoviště kde by sestru ještě jednou vyšetřili a posoudili její zdravotní stav???Velmi děkuji za odpověď. Križanová
Vážena paní Křižanová, bez konkrétní znalosti vyšetření bude nejlépe pokud Vaše sestra zavolá na číslo 224 962 721 a objedná se do cévní ambulance dr. Mitáše.
klárová
dobrý den, můj manžel u Vás absolvoval počátkem března 2010 odebrání ledviny a vystužení cévní trubice a nyní má problém s nedokrvováním levé končetiny .Za jakou dobu může absolvovat tuto operaci.Děkuji za odpověd.nyní je třetí týden po výše citované operaci.
Vážená paní Klárová. Na zodpovězení Vašeho dotazu bychom potřebovali více informací. Není jasný typ rekonstrukce, který je plánován. Objednejte se prosím na telefonním čísle 224 962 721 do cévní ambulance, kde s Vaším manželem jistě dohodneme optimální postup.
Klára Macková
Dobrý den, ráda bych s Vámi zkonzultovala problém svého manžela. Léčí se pro chronické selhání ledvin, má založenu AVF na levé paži (celkově má velmi špatné cévy, předcházely opakovaně neúspěšné pokusy), shunt se vyvinul, postupně se však objevují narůstající příznaky steal syndromu s klidovými příznaky ischemie. Dle Dopplera je prokázáno obrácení toku 2 cm pod anastomosou na a. radialis, a.ulnaris nebyla detekována. Periferně nebyla detekována ani jedna z obou hlavních arterií. Končetinu má studenou, jsou patrny známky porušené výživy. Dle ošetřujícího lékaře je stav třeba řešit. Navrhuje zrušení AVF, pokusit se založit shunt jinde, spíše však dojde na založení permanentního katetru. Manžel je mladý (35let), byli bychom rádi, kdyby co nejdéle vydržel s nativní AVF. Neexistuje, prosím, nějaká možnost, jak problém vyřešit? Nebo je navrhovaný postup nejlepší a jediné řešení? Pracuji jako zdravotní sestra, dnes a denně se setkávám s pokroky v medicíně, o to více negativně vnímám naši situaci. Předem velmi děkuji za Váš názor. S pozdravem Klára Macková
Vážená paní Macková, příznaky steal fenomenu lze řešit různým způsobem, mezi něž patří i zrušení zkratu, záleží na velkosti průtoku zkratem , postižení tepen předloktí atd. V každém případě je nutno co nejdříve vašeho manžela vyšetřit na naší ambulanci, která je každý čtvrtek od 8.00 hodin do odpoledních hodin. Je vhodné manžela objednat na telefonu 224 962 721, ale bude vyšetřen i bez objednání pro naléhavost případu. Všechna provedená vyšetření vězměte sebou. S pozdravem MUDr. M. Slavíková

prof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc.
přednosta klinikyprof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc. přednosta kliniky

 

Vítám Vás na našich nových webových stránkách. Věřím, že umožní naši vzájemnou komunikaci jak s odbornou veřejností, tak i s jednotlivými pacienty.

Celý text

Objednání na kliniku

 

Telefonicky: 224 969 490
nebo se objednejte online

Akce kliniky