Dotaz: měla jsem manžela v nemocnici pro bolest na hrudníku. Srdeční infarkt byl vyloučen.

Odpověď: Ohledně kořene aorty záleží na velikosti a její dynamice (růstu).

Vstoupit do poradny

 
 

Poradna lékaře

Položit dotaz do poradny

 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 60 záznamů z celkového počtu 60, zobrazeny 51. - 55.

[ 11 ]  12 

Markéta Pavelková
Dobrý den, chtěla bych se informovat, jak se mohu objednat na vyšetření srdce k Vám na kardiochirurgii. Již několikrát jsem se o to pokusila, vzhledem k tomu, že jsem u Vás prý ještě nikdy nebyla, možnost nemám. Nejsem z Prahy. Každopádně jsem o Vaší nemocnici mnohé slyšela a ráda bych se vložila do dobrých rukou.Mám již delší dobu velké bolesti srdce a několikrát denně mě u srdce bodavě bolí. Děkuji za vyjádření.
Obtíže které popisujete mohou být projevem ischemické choroby srdeční, stejně tak jako i některých dalších ("nesrdečních") onemocnění. Je potřeba, aby Vás vyšetřil ambulantní kardiolog, který po té zajistí případná další vyšetření. Rádi Vám poradíme v naší ambulanci (objednání na tel: 224962721)
Tereza Löfflerová
Dobrý den, provádíte na tomto oddělení léčbu křečových žil? Děkuji
Dobrý den, léčbu křečových žil provádíme. Objednejte se na naší ambulanci ke konzultaci.
Jana
Zdravim a maly dotaz:maminka (87 let) ma obtizne se hojici ranu na noze.asi bercovy vred,distalni tlaky pry hranicni-ale operace se boji:jakym zakrokem se resi tento problem,treba se nebude obavat,kdyz ji popisu prubeh operace... Je vubec mozne zhojit ranu /3x2 cm pouhou kompresi koncetiny? Predem mnohokrat diky a preju hodne uspechu cele klinice :-) jasl
Nejlépe bude vyšetřit maminku na naší ambulanci (tel: 224 962 721), podle nálezu rozhodneme zda jde o bércový defekt, který má charakter žilního defektu nebo ICHDK IV st, kde je podíl tepené složky. Každý má jiné řešení - u bercového vředu (žilní defekt) se sonograficky vyšetří perforátory lýtka , při jejich insuficienci je indikován SEPS - tedy přerušení defektu laparoskopiskou metodou, event chir podvaz perforátoru . U arteriálních defektů - je postup indivuduální dle nálezu - nejčastěji je v 1.době indikována angiografie, tedy zobrazení tepen, v tomto případě dolních končetin, podle nálezu se indikuje PTA - tedy roztažení tepen speciálním balonkem, event. operační řešení - bypass - přemostění zúženého nebo zavřeného místa. Pokud má pacientka puls do periferie jde opravdu spíše o žílní defekt.
Bačák Roman
dobrý den vážím 180kg a chtšl bych podstoupit laparoskopickou bandáž žaludku,můžete mi poradit jak na to a jestli tento zákrok hradí zdr.pojišťovna mám vojenskou děkuji
Na našem pracovišti bandáže žaludku neprovádíme. Obrťte se případně na pracoviště Iscare, které se těmito oepracemi zabývá.
Jana Brodová
Dobrý den pane doktore.Moc se trápím.Od roku1989se léčím na nekrotizující vaskulatidu,vysoký tlak a jiné specifické onemocnění pojivové tkáně.je mi 52leta loni mi začal odumírat prst na noze,v prosinci loňského roku jsem absolvovala amputaci tohoto prstu a od té doby mě to bolí,zůstala mě tam malinká dírečka,ze které mi pořád něco vytéká,mám to zarudlé,ale už mám doporučení na RTG.Panebože co když mi to zasáhlo kost?Už nechci jít do strakonické nemocnice a nevím,kam mám jít,bojím se,že přijdu o nohu.pomůžete mi,prosím? Děkuji
Obraťte se prosím na naší cévní ambulanci, kde si sjednejte schůzku.

prof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc.
přednosta klinikyprof. MUDr. Jaroslav Lindner, CSc. přednosta kliniky

 

Vítám Vás na našich nových webových stránkách. Věřím, že umožní naši vzájemnou komunikaci jak s odbornou veřejností, tak i s jednotlivými pacienty.

Celý text

Objednání na kliniku

 

Telefonicky: 224 969 490
nebo se objednejte online

Akce kliniky